HPL Gentas +48 786 200 743

Okładziny ścienne

Okładziny ścienne

Architekci oraz projektanci, wykonując projekt pomieszczenia, chcą uzyskać jednolity styl względem całego budynku. Płyty HPL GENTAŞ są dzięki temu idealnym materiałem do realizacji takich projektów. Wśród podstawowych zalet paneli HPL należy nadmienić jeszcze jedną. Mianowicie nie potrzeba wykonywać żadnych prac przygotowawczych przed montażem HPL na ścianie. Panele są montowane na aluminiowych profilach, a ten jest kolejno bezpośrednio mocowany do ściany. Między panelami można umieścić materiał izolacyjny bądź dźwiękoszczelny.

Panele HPL GENTAŞ są odporne na zużycie, a ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że można je zaginać, frezować oraz nadać im różne geometryczne kształty.

W ten sposób panele są idealnym rozwiązaniem do oklejania ścian, kolumn, podwieszanych sufitów, parapetów, wind oraz wejść. W połączeniu z innymi rozwiązaniami proponowanymi przez GENFASAD — kabinami sanitarnymi, meblami — otrzymują Państwo jednolity, spójny projekt. Powierzchnia materiału jest wytrzymała i nie wytwarza żadnych substancji szkodliwych. Dodatkowo panele są przyjazne dla środowiska i zaliczane do klasy ognioodpornych materiałów «B-s1-d0» (Class I surface lining) EN 13501-1. Materiał jest także odporny na wilgoć, dlatego wszystkie te cechy powodują, że nie będą musieli się Państwo martwić, w jaki sposób zabezpieczyć ściany.

Panele HPL GENTAŞ są wykorzystywane do projektowania budynków mieszkalnych, jak również centrów handlowych oraz biurowców. Wybór odpowiedniej grubości płyty zależy od parametrów projektu, a także mocowań konstrukcyjnych. Posiadamy płyty o grubości od 4 do 12 mm. Nasi doradcy w profesjonalny sposób pomogą dobrać odpowiednią grubość paneli, tak aby w danym projekcie spełniały najlepiej swoje zadanie.