HPL Gentas +48 786 200 743

Produkcja HPL Gentas

Produkcja HPL Gentas

Gentaș (Gentasz) jest jednym z największych producentów płyt HPL w Europie, a największym w Turcji. Fabryka, która powstała w stolicy Turcji, Ankarze, rozpoczęła swoją działalność w 1972 roku i już ponad 40 lat inwestuje w swój główny kapitał – technologię, jakość i personel.

Gentas jest światowej klasy producentem, który słynie z jakości i innowacji swoich produktów. Obecna produkcja w firmie wynosi 24.000.000 m2 różnego rodzaju paneli rocznie. Firma eksportuje swoje produkty do ponad 45 krajów.

Wysoką jakość produktów Gentas potwierdzają certyfikaty jakości wydane przez najbardziej wiarygodne, akredytowane i notyfikowane laboratoria: CE/EN 438-1, 438-2, 438-3, 438-4, 438-6, 438-7; TUV ISO 9001-2000; Bs1d0 ir Bs2d0. GENTAS (Gentash) certyfikuje swoje produkty wyłącznie w najlepszych notyfikowanych laboratoriach w Europie, a informacje o wydanych certyfikatach są publicznie dostępne. Kiwa N.V. GENTAS – jedno z najbardziej znanych w Europie laboratoriów – wydał certyfikat potwierdzający, iż panele elewacyjne HPL GENTAS exterior spełniają najbardziej rygorystyczne europejskie wymogi, w tym trwałości EDF (E — exterior — przeznaczone do elewacji, D — Severe use — przystosowane do bardzo trudnych warunków klimatycznych, F — Flame retardant — ognioodporne). Warto wspomnieć, że Gentas jest jednym z pierwszych producentów na świecie, któremu zostało przyznane oznakowanie CE. Elementem wyróżniającym panele HPL Gentas jest fakt, że firma ma w ofercie 300 różnych kolorów oraz 24 sposoby obróbki.

Płyty HPL Gentas są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii EBC (Electron Beam Cure). To proces, który wykorzystują tylko nieliczni producenci na świecie. Wyjątkową zaletę paneli GENTAS exterior wykazano podczas testów odporności na promieniowanie UV i stabilność koloru (UV Resistance: Contrast after 3000 hours 4-5 Level; Appearance after 3000 hours 5 Level). Pozwala nam to zagwarantować, że elewacja budynku, wykonana z paneli Gentas exterior, zachowa swój kolor znacznie dłużej niż inne.

Wszystkie procesy produkcyjne w zakładzie prowadzone są z uwzględnieniem ścisłej kontroli jakości wody i powietrza, a wydzielane na skutek produkcji szkodliwe opary są usuwane przy pomocy specjalnych kotłów. Za ich pomocą wszystkie szkodliwe substancje są neutralizowane na miejscu i nie są wypuszczane do środowiska. Surowce dostarczane do firmy Gentaș pochodzą tylko od przedsiębiorstw, których produkty spełniają wymagania normy ISO 9002, a także znajdują się na liście certyfikowanych członków FSC (Forest Stewardship Counsil – Rada ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej).

FSC to światowej klasy organizacja zajmująca się ochroną lasów. Członkowie posiadają certyfikaty potwierdzające fakt, że ich firmy są przyjazne dla środowiska (www.fsc.org). Największy producent w Turcji nie tylko dokłada wszelkich starań, aby nie szkodzić przyrodzie, ale ma także znaczący wkład w jej oczyszczanie, ponieważ w swojej produkcji używa imponującej liczby (ponad 20%) papieru z recyklingu. Panele Gentas nie zawierają takich pierwiastków chemicznych jak: kadm, sześciowartościowy chrom, ołów, rtęć, polibromowany bifenyl (PBB) i polibromowany eter fenylowy (PBDE). To właśnie dzięki temu panele HPL Gentas są uważane za jedne z najczystszych na świecie!